Технічне обслуговування систем блискавкозахисту

Системи зовнішнього блискавкозахисту будівель і споруд встановлюються, для запобігання руйнівного впливу ураження блискавки. Технічно правильно встановлені системи забезпечують швидке та безперешкодне відведення розряду блискавки в землю, при цьому зберігаючи об'єкт від пожеж та руйнувань.

 

В цілому правельно змонтовані з якісних матеріалів та обладнання системи захисту слугують довгі роки.

 

Діагностика

 

Для забезпечення справності та надійності роботи систем захисту від блискавки, необхідно щорічно проводити діагностику і технічне обслуговування всіх пристроїв блискавкозахисту. Позачергові огляди проводяться після стихійних лих (ураганний вітер, землетрус, повінь, надзвичайна активність гроз).

 

Періодичному контролю з розкриттям (обов'язковою є перевірка систем, які відносяться до 1 - 2 рівня блискавкозахисту) один раз у рік, піддаються штучні пристрої заземлення, на виявлення корозії і визначення їх ступеню руйнування.

 

В разі виявлення пристроїв блискавкозахисту уражених корозією (пошкодження призводить до зменшення площі поперечного перерізу, що впливає на розтікання струму в землі) більше від допустимої норми згідно ДСТУ, у такому випадку заземлювачі слід замінити новими.

 

Обслуговування

 

Під час проведення діагностики систем, необхідно перевірити:

 

  • Відповідність встановленої системи громовідводу - існуючим нормам (IEC 62305:2006, NEQ) ДСТУ Б В.2.5-38:2008;

  • Цілісність і надійність блискавкоприймачів;

  • Цілісність і надійність струмовідводів;

  • Всі зовнішні елементи і пристрої на наявність корозії (у випадку виявлення пошкодження - визначити їх ступінь руйнування);

  • Надійність електричних з'єднань між струмопровідними частинами всіх пристроїв блискавкозахисту;

  • Провести виміри опору заземлювачів блискавкозахисту.

 

Комісія що проводила обстеження системи блискавкозахисту, повинна скласти висновок обстеження об'єкта.

 

У разі виявлення дефектів або інших несправностей при проведенні діагностики систем громовідводу - комісія складає дефектний акт і термін усунення несправності (на основі дефектного акту проводяться профілактичні - ремонтні роботи по відновленню цілісності і надійности роботи системи).

 

Позачергова необхідність проведення діагностики та виконання профілактичних робіт, виникає - після надзвичайних природних явищ, які можуть призвести до надзвичайних ситуацій.

 

Зверніть увагу!

 

«При монтажу пристроїв блискавкозахисту з неякісного або контрафактного матеріалів та обладнання, зменшується термін експлуатації системи, а в деяких випадках такий захист не виконує свої основні функції по безпечному відводу блискавки»

 

Для замовлення послуги обстеження об'єкта, Ви можете зв'язатися з нами зручним для Вас способом