Технічне обслуговування пожежних кран-комплектів

Пожежний кран-комплект – це первинний засіб пожежогасіння з джерелом постійного водопостачання.

Для того, щоб підтримувати ПКК в працездатному стані, необхідно у встановлені терміни проводити технічне обслуговування пожежних кранів, пожежних кран-комплектів.

Згідно ДСТУ EN 671-3: 2005 «Пожежна техніка. Кран-комплекти пожежні. Частина 3. Технічне обслуговування пожежних кран-комплектів з напівжорсткими та плоско складуючими рукавами, в будівлях, які обладнані системою внутрішнього водяного пожежогасіння (пожежними шафами, ПКК), пожежні кран-комплекти, повинні утримуватися в справному стані. Для виконання технічного обслуговування пожежних кранів (ПКК) необхідно залучати підприємства, що мають ліцензію на такі види робіт.

Технічне обслуговування пожежних кранів, кран-комплектів проводиться 2 рази на рік.


При проведенні технічного обслуговування виконуються наступні види робіт:

- зовнішній огляд пожежного крана, перевірка комплектності, очищення пожежної шафи від пилу, бруду і сміття;

- від'єднання пожежного рукава від пожежного крана і ствола та їх перевірка на наявність гумових прокладок, їх стан, наявність тріщин і відколів на металевих частинах;

- гідравлічне випробування пожежного крану з перевіркою працездатності кнопки включення насоса підвищувачів тиску;

- перекантування пожежного рукава;

- заміна ущільнюючих кілець, що вийшли з ладу вентилів, перепакування з'єднувальних гайок і приєднання пожежного рукава до вентиля, пожежного ствола.

По завершенню виконання робіт на пожежні шафи наклеюється наклейка про проходження технічного обслуговування, шафа опломбовуєтся, інформація заноситься в журнал технічного обслуговування внутрішніх пожежних кранів, а також складається акт виконаних робіт.