Монтаж блискавкозахисту

Монтаж системи блискавкозахисту

Виконується встановлення кріплень(тримачів дроту) по даху та стінах об'єкту; монтаж мідної або оцинкованої катанки і блискавко приймачів; проведення земельних робіт та підготовка траншей; забивання штирів заземлення, прокладання полоси та з'єднання її із заземлювачами; вивід полоси на зовні та з'єднання з опусками.

Перевірка працездатності системи

Виконується перевірка всіх вузлів з'єднання катанки, підключення системи до заземлення. Проводяться заміри опору заземлення, як окремих заземлювачів так і всієї системи заземлення в цілому.

Вразі, коли Замовнику потрібно добитись меншої величини опору у системі заземлення, забиваються додаткові заземлювачі, до тих пір, поки не буде досягнуто потрібного опору в Ом.

Здача об'єкту Замовнику

Здача системи блискавко захисту Замовнику, оформлення протоколів вимірювань параметрів електробезпеки та договорів на технічне обслуговування системи. Підготовка документів та прийом комісією об'єкту проводиться згідно номерного Акту. До складу комісії входять представники Замовника, монтажної та обслуговуючої організації, підприємство що здійснює пожежне спостереження, державний пожежний нагляд.

Система блискавкозахисту складається з наступних елементів:

Блискавкоприймачі

Зовнішній блискавкозахист складається із: блискавкоприймача (громовідвід, блискавковідвід), струмовідводу та заземлювача. Першим контактує із блискавкою блискавкоприймач - він приймає основний удар. Горизонтальні блискавкоприймачі монтують, прокладаючи на гребені даху дріт регламентованого діаметра.

Струмовідводи

Після того, як блискавоприймач отримав порцію струму, він передає його струмовідводам. Основні вимоги до струмовідводів - малий спротив, механічна міцність і стійкість до корозії, оскільки їх часто псують вітер, дощ, перепади температур. Виготовляють струмовідводи, як правило, із дроту-катанки діаметром не менше 8 мм.

Заземлювачі

Наступним елементом схеми блискавкозахисту є заземлення, мета якого - пропустити електричний струм у землю. Основними елементами заземлення є заземлювачі або розташовані у ґрунті струмопровідні елементи, призначені для безпечного проходження струму.

Заземлювачі бувають природні, штучні або змішані.

Тільки таким підходом до роботи та врахуванням всіх побажань клієнта, наша компанія гарантує своєчасне та якісне виконання робіт з подальшою підтримкою робото спроможності системи.